KONTAKT

 

 

Kontaktujte ma:

EMALERA


Zuzana Závodná
Skalica, Slovenská republika

emalerajrt@gmail.com

tel: 00421/ (0)907 893 546

WhatsApp

Messenger a FB  - Zuzana Závodná (Kennel Emalera)

 

 

 

Naše Šteniatka  majú kvalitný rodokmeň a vynikajúci pôvod. Sú odchovávané v tesnej blízkosti ľudí, v spoločnosti detí a ďalších zvieracích miláčikov, sú dobre socializované, očkované, čipované a viac krát odčervené.  Pre naše šteniatka hľadáme vždy dobrých majiteľov, s ktorými sme neustále v kontakte. Chcete sa stať majiteľom šteniatka z našej chovateľskej stanice? Kontaktuje nás a vyberte si šteniatko.

 

Nezáväzná návšteva vítaná.

Skôr ako si kúpite "Jacka",
zvážte všetky otázky a odpovede.
Všetky "pre" a "proti" lebo...

 

Existuje veľmi veľa plemien a je naozaj z čoho vyberať. "Jack" patrí medzi teriére, to znamená že je temperamentný, plný energie a srandičiek ako každý teriér a potrebuje pevnú ruku. Potrebuje aj veľa pohybu. "Jack" potrebuje aspoň jednu dlhú prechádzku denne, min. na 1 hodinu, kde sa vybehá so psími kamarátmi. Aspoň raz tyždenne potrebuje aktivitu, a to v akejkoľvek forme, napr: výcvik, agility, poľovačka, behanie pri bycikli, turistika atď. Je všestranne využiteľný, to znamená že s ním môžete robiť každý druh výcviku. Samozrejme pod dohľadom skúseného výcvikára.  Pokiaľ máte "Jacka" na záhrade, bude si vyžadovať vašu pozornosť a potrebuje aktivitu mimo zahrady. 
V podstate nezáleží na tom či máte psíka v byte alebo v kotci, musíte mu dopriať dostatok svojej pozornosti a prítomnosti. "Jackovia" milujú akúkoľvek činnosť, ktorú môžu robiť s Vami!...
 

Ako kŕmit "Jacka" ?
- vyberajte vždy vhodné krmivo pre Vášho psíka, možností je viacej - BARF (kŕmenie prirodzenou stravou- je to metóda výživy mäsožravých domácich zvierat prirodzeným zpôsobom-  teda surové mäso, kosti a zelenina) alebo granulami, je dôležité vyberať granulky kvalitné, najvhodnejšie sú so zníženým obsahom obilnín, alebo bezobilninové, nakoľko je to menšie plemeno, nespotrebuje krmiva veľa a preto aj keď je kŕmený kvalitným nutrične a energeticky vyváženým, teda aj drahším krmivom, nie veľmi zaťaží Vaše financie. Zbytky z kuchyne nie sú vhodné na kŕmenie obsahujú veľa soli a korenín, čo psíkovi veľmi nevyhovuje.

 

Na čo pred kúpou nezabudnúť?
- celý jeho život (cca 12 - 15- rokov) sa budete musieť starať o jeho zdravie. Pravidelne očkovať, odčervovať, prípadne odblšovať, alebo sa budete trápiť s kliešťami.

 

A ešte je pred Vami jedna veľká otázka:
Psíka alebo sučku? Je to vážna otázka, lebo...

Sučka je jemnejšej povahy a preto je veľmi vhodná k deťom. Je ovládateľnejšia a poriadnejšia ako psík. Pri sučke musím spomenúť aj háranie, ktoré sa opakuje približne každých 6 mesiacov. Psík je temperamentnejší, dominantnejší, mohutnejší ako sučka. Potrebuje prísnu ruku a rád si odbehne za hárajucimi sučkami. Považuje sa za vodcu svorky , ktorý si bude Vašu rodinu strážiť a brániť. Toto píšu múdre knihy, ale nie vždy to musí byť pravda, lebo povaha je závislá skôr od konkrétneho jedinca ako od pohlavia. Do veľkej miery sa dedí, takže sa pýtajte na povahu rodičov chovateľa, ak sa chcete dozvedieť, aké asi bude Vaše šteniatko.

Všetko je vec názoru a je len na Vás ten správny výber. Prajem Vám štastnú ruku pri vyberaní šteniatka!

 

 

  

EMALERA
Zuzana Závodná

zavodzza@ehs.sk
tel: 00421/ (0)907 893 546